Усі отримали пояснення щодо "формули Штайнмаєра": Яременко не бачить підстав для звіту Зеленського


"Слуга народу" не розуміє вимог "Голосу" і "ЄС" до Зеленського прозвітувати перед ВР щодо "формули Штайнмаєра"

Про це народний депутат з фракції "Слуга народу", глава комітету з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко написав у Facebook. Об этом сообщает corrupcia.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Хочу відповісти своїм колегам з фракцій "Голос" і "Європейська солідарність", які вимагають чи то звіту про ситуацію на переговорах з Росією чи то визначення директив для президента України як вести ці переговори, — звернувся він. — Я не іронізую, а справді не розумію суті вимог колег. Адже керівники усіх фракцій отримали вичерпні пояснення президента щодо "формули Штайнмайера" і, як виглядало з заяв більшості з них, сприйняли їх. Але, схоже, не змогли переконати свої фракції. Буває".

Нардеп наголосив, що стаття 106 Конституції встановлює, що саме президент України "представляє державу в міжнародних відносинах, здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави, веде переговори та укладає міжнародні договори України".

"Звіт" президента України перед Верховною радою відбуваються у формі щорічних чи позачергових послань до Верховної ради. Не на вимогу частини фракцій, а відповідно до потреби, яку визначає сам президент", — заявив він.

Яременко наголосив, що обговорення цього не є повноваженням Верховної Ради.

"Що з цього в рамках повноважень Верховної ради і в контексті переговорів з Росією хотіли б обговорити колеги? Засади зовнішньої політики? Вони чітко і вичерпно визначені в Законі України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", — написав "слуга народу".

Він також обвинуватив нардепів у "роздмухуванні протестів через власні ЗМІ" з метою "у неконституційний спосіб перебрати на себе президентські повноваження".

"Це не вийде. Точніше це нескладно було зробити в інший спосіб — одному зі стурбованих варто було просто не програти президентські вибори, а іншому — було достатньо набратися сміливості піти на президентські вибори і виграти їх. Тепер же народ України доручив президенту Зеленському реалізовувати свою програму", — написав він.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/10/03/usi_otrymaly_poyasnennya_schodo_quotformuly_shtaynmayeraquot_yaremenko_ne_bachyt_pidstav_dlya_zvitu_zelenskogo”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя